Porovnání asistenčních služeb III

SLAVIA pojišťovna

Produkt Slavia assistance poskytuje relativně standardní rozsah asistenčních služeb, pokud bereme v potaz hlavně asistence zdarma. Naštěstí i za něj nemusíme platit, pokud však zvolíme vyšší variantu povinného ručení od pojišťovny Slavia (POV PROFI). Pokud zvolíme základní variantu, pomoci v tísni se nedočkáme.

Podobná situace je i u havarijního pojištění, ke kterému bohužel asistenční služby musíme přiobjednat zvlášť, za další poplatek. Slavia je tak zajímavější hlavně pro své bezprecedentní pojištění pokut KRYŠTOF, kterým před lety rozvířila stále živé diskuze o morálnosti takového produktu. Bohužel (naštěstí?) však ani KRYŠTOF není ani zdaleka stoprocentní ochranou před pokutami a vyplatí se jen při vážnějších přestupcích.

Triglav pojišťovna

Tato původem slovinská pojišťovna nabízí ke svému povinnému ručení i havarijnímu pojištění zdarma asistenční služby pro území ČR i zahraničí. Rozsah je standardní, ale zajímavější je cena doplňkového připojení, které si můžete snadno objednat. Za rok je tato cena pouhých 260Kč, což je opravdu směšná částka, za kterou dostanete rozšířený balíček asistenčních služeb i vyšší limity plnění.

Uniqa pojišťovna

Pojišťovna Uniqa patří mezi společnosti, které mají asistenční služby na opravdu vysoké úrovni, a to platí i pro ty zdarma. Žádné omezení na nehodu nebo maximálně i poruchu, pomůže vám vždy a všude, byť jde u základní asistence většinou pouze o zorganizování pomoci, kterou si poté musíte sami zaplatit. Tato základní asistence přichází zdarma s každým havarijním pojištěním i povinným ručením od pojišťovny Uniqa. Dále lze tuto asistence rozšířit- v této rozšířené asistenci najdete i nezvyklé položky, jako je například zaplacení kauce v zahraničí až 7500 euro.

Wüstenrot pojišťovna

U této německé stavební spořitelny/pojišťovny jsou asistenční služby celkem logicky rozděleny do tří balíčků. Ten úplně nejmenší získáte zdarma jako doplněk pro povinné ručení. Obsahuje nejpotřebnější druhy asistence a to pro případ havárie nebo řádění přírodních živlů. Vyšší balíček asistenčních služeb dostanete k havarijnímu pojištění. Největším rozdílem je rozšíření asistence i pro případ vandalismu, poruchy a krádeže.

Poslední, nejobjemnější balíček asistence si už musíte zaplatit zvlášť. Velkou změnou oproti „gratis“ verzím asistenčních služeb je pojištění „pochybení řidiče“, které obsáhne například problémy s klíčky od automobilu, vybitý akumulátor a podobně.