Asistenční služby

V tomto článku se můžete dočíst něco o asistenčních službách jednotlivých pojišťoven působících na našem trhu. Zaměřujeme se hlavně na to, jaké asistenční služby dostanete zdarma a k jakému produktu, protože maximální rozsah asistenčních služeb má většina pojišťoven shodný.

Allianz

U Allianz získáte základní asistenční služby zdarma k povinnému ručení i k havarijnímu pojištění. Pokud si sjednáte obojí, tak se dokonce limity této základní asistence zdvojnásobují, takže vlastně můžete mít 2 základní asistence najednou. Základní asistenční služby můžete využít jak v případě havárie, tak i vandalismu nebo po neblahém působení přírodních živlů. Vztahuje se i na krádeže a poruchy.

V ceně (tedy zdarma) máte například příjezd asistenčního vozidla, opravu nebo vyproštění svého vozidla na místě, a to jak v ČR, tak v cizině. Většina služeb je však s velmi nízkým limitem, případně je pojišťovnou pouze zorganizována a platit budete muset sami. Ale zdarma řidiči ocení i to.

AXA

Zde je situace poměrně dobrá, rozsah asistenčních služeb zdarma je velký. Asistenční služby k havarijnímu pojištění i k povinnému ručení platí i pro zahraničí a můžete například využít i zapůjčení náhradního vozu, v cizině až na 48 hodin. Zdarma dostanete i pojištění právní ochrany, pojištění ztráty klíčků od vozidla a spoustu dalších příjemných doplňků, které rozhodně nejsou jinde standardem. I AXA některé služby pouze zprostředkovává, jde hlavně o služby spojené s poruchou vozidla na území České republiky (v zahraničí je opět tato asistence podpořena limitem plnění, který můžete využít).

Česká pojišťovna

U naší největší pojišťovny získáte základní balíček asistenčních služeb zdarma, pokud si zřídíte havarijní pojištění. K povinnému ručení také, ale kromě varianty Start, takže pokud chcete asistenční služby k povinnému ručení zdarma, vyhněte se právě variantě Start. Rozsah asistenčních služeb není ničím výjimečný, ale zajímavá je jedna služby poskytovaná ČP. Jde o asistenční služby pro všechny účastníky nehody, kterou způsobíte- pokud tedy někoho „nabouráte“, dost možná oběť nehody ještě potěšíte tím, že ji vaše pojišťovna nad rámec povinného ručení zajistí i asistenci.