Pojištění online

Hit posledních let, sjednávání povinného ručení po internetu, má trochu překvapivě pro některé klienty i negativní dopady. Pro koho a proč? I k tomu se dostaneme, ale nejdříve si povězme něco o výhodách, které jsou pro klientů výraznější, než případné nevýhody.

Přehled

Mezi největší výhody pojištění online patří bezesporu přehled, jaký můžete na internetu o nabídkách jednotlivých pojišťoven získat. Důkaz budiž i naše stránka. Nejen stránky pojišťoven, ale i různých třetích společností, které poskytují online kalkulátory pojištění nebo informace. Kalkulátory vám pomohou vybrat to nejlevnější povinné ručení, které můžete získat a to okamžitě, po zadání několika málo potřebných informací.

Každý kdo využívá povinné ručení srovnání potřebuje, vzniká tím i tlak na pojišťovny, aby nabízely výhodné ceny, protože nabídka konkurence je vždy na dosah ruky. Své nabídky, většinou ještě výhodnější, zde prezentují i společnosti, které povinné ručení zprostředkovávají, takže pokud se chcete svěřit do rukou specialistů, máte i zde na výběr.

Sleva a pohodlí

Kromě správně vybrané pojišťovny můžete ušetřit i samotnou online formou sjednání pojištění. Většina pojišťoven za online sjednání poskytuje slevu na pojistném. Většinou se jedná o zhruba pět procent, ale některé pojišťovny nabízejí i atraktivnějších procent patnáct.

Pohodlí je pak dalším příjemným bonusem, protože pro sjednání nového povinného ručení vůbec nemusíte opustit váš počítač a domov. Pokud disponujete platební kartou a sjednané pojištění zaplatíte okamžitě, můžete si dokonce doma ihned vytisknout dočasnou zelenou kartu, takže pro nové výhodné povinné ručení nemusíte udělat ani krok.

Nevýhody pro náročné

Online pojištění není výhodné pro každého a u všech pojišťoven. Souvisí to s tím, že některé slevy v kombinovaných službách mohou převýšit slevu za online sjednání. Tyto balíčky služeb pak nejsou po internetu dostupné, takže chtě nechtě musí náročnější klient dojít na pobočku a vše sjednat osobně. Jedná se o různé varianty povinné ručení+havarijní pojištění a podobně, ale ani zde nelze generalizovat a je nutné se seznámit s nabídkou vaší pojišťovny.